ره پی، خدمات امن و نوین پرداختهای خٌرد
  • جمعه, ۱ تیر ۱۴۰۳

راهنمای استفاده از پلاگین پرداخت ره پی برای ووکامرس

جهت پرداخت خرید های انجام شده درفروشگاه ووکامرس توسط درگاه پرداخت ره پی ،پلاگینی طراحی شده است تا بتوان خریدی مطمن و راحت داشته باشید.

پس از نصب و راه اندازی فروشگاه ووکامرس در وردپرس، افزونه درگاه پرداخت ره پی را از لینک زیر دانلود کرده و در بخش نصب افزونه وردپرس به صورت زیپ شده نصب نمایید.

دانلود پلاگین

آموزش نصب افزونه در وردپرس

در ابتدا به مسیر افزونه‌ها> افزودن مراجعه کرده و سپس بر روی دکمه بارگزاری افزونه کلیک کنید تا محتوای بخش آپلود فایل براتون نمایش داده شود و سپس افزونه‌ای را که در بالا دانلود کردید را از سیستم خودتون انتخاب کرده و در نهایت با کلیک روی دکمه "هم‌اکنون نصب کن" آن را آپلود نمایید.

بعد از اینکه روی دکمه "هم‌اکنون نصب کن" کلیک کردید منتظر بمونید تا بسته به میزان حجم افزونه عملیات نصب انجام بگیرد و به صفحه بعدی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید هدایت شوید. در این صفحه همانطوری که در تصویر می‌بینید جزییات نصب افزونه به شما نمایش داده خواهد شد که در صورت موفقیت آمیز بودن عملیات نصب افزونه، دکمه" فعال‌کردن افزونه" نشان داده میشود که می توانید در نهایت با کلیک روی این دکمه،افزونه نصب شده را در سایت فعال کنید و یا با کلیک روی متن "بازگشت به نصب‌کننده‌ی افزونه‌ها" به صفحه افزونه‌ها در پیشخوان وردپرس برگردید.

پس از نصب پلاگین درمنو ووکامرس زیر منویی به نام پیکربندی مشاهده خواهید نمود، با ورود به این بخش صفحه ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید نمود .

۱.در ابتدا مانند تصویر وارد تب درگاه پرداخت می شویم

۲.درگاه پرداخت ره پی را فعال می نماییم.

۳.در این مرحله برای تنظیمات درگاه پرداخت بر روی دکمه مدیریت کلیک می نماییم.


با انتخاب دکمه مدیریت صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید نمود، در این صفحه اطلاعات پذیرنده را که از سایت ره پی تهیه نموده اید را در فیلدهای مورد نیاز پر نمایید.


در صورت درست وارد نمودن اطلاعات پذیرنده قادر به خرید و پرداخت محصولات در سایت خود می باشید.

جهت مشاهده کلیه تراکنش های انجام شده ،در هنگام نصب پلاگین، منویی با نام "گزارشات تراکنش ره پی" به لیست منوهای وردپرس اضافه خواهد شد که با ورود به این بخش قادر به مشاهده وضعیت کلیه تراکنش های انجام شده در وب سایت خود همانند تصویر زیز خواهید بود.

در انتها جهت دریافت نتیجه نهایی مبنی بر موفق و یا ناموفق بودن پرداخت ، زمان دریافت ترمینال از سوی ره پی مسیری جهت بازگرداندن نتجه پرداخت از شما خواسته خواهد شد که این مسیر باید مانند زیر به ره پی اطلاع داده شود.

  مثال:your-domain/wp-content/plugins/rahpay-woocommerce/callback.php